Panel Çit İstanbul İmalatçı | Dekoratif Panel Çiti | Özkoza Tel ve Çit Sanayi


Panel Çit Teli İmalatımız | Özkoza Tel ve Çit Sanayi


Etiketler : Panel Çit İstanbul, jiletli Panel Çit, Dekoratif Panel Çit üretimi, Panel Çit Örnekleri, Yeşil çit, yeşil panel çit,

PANEL ÇİT NEDİR VE NERELERDE KULLANILIR?

Çit panelleri, çit yapımını kolaylaştıran kısa bölümlerdir. Tüm panel çit tek seferde bir pano oluşturmak yerine, panelleri inşa edin ve ardından bunları çit direklerine takın. Paneller genellikle önceden yapılır ve donanım mağazalarında bulunur, ancak kendi panelinizi oluşturarak çok para tasarrufu yapabilirsiniz.

 İlk olarak, doğru malzemeleri belirlemek için çitinizin uzunluğunu ve yüksekliğini planlayın. Sonra ahşabı dikkatlice ölçün ve kesin. Her paneli monte etmek için dikey panoları yatay raylara takın. Ardından, çitinizi inşa etmek için yeterli panele sahip olana kadar işlemi tekrarlayın.

Panel Çit Ürün Çeşitliliği

Panel Çit, Çim Çit Satış, Jiletli Tel İmalat, Örgü Tel - Fens Teli, Ferforje - Demir Korkuluk, Kapı - Bariyer, Saha Kapatma - Trapez Sac / OSB, Araç Stoperi İmalatı, Spor Saha Çiti, Güvenlik Bariyeri Bayrak Direkleri, Trapez Sac Kapatma, Sundurma, Araç Stoper, Spor Saha

Panel Çit Fiyat Listesi

PANEL ÇİT (KLASİK) = m²/35 + KDV Uzunluğu : 250 cm Yüksekliği : 50-70-100-120-150-170-200 cm Göz Aralığı : 5X15 mm Et Kalınlığı : 4,5 mm

Doğru Malzemeleri Kullanmak

Çitinizi 4 ft (1,2 m) ile 10 ft (3,0 m) arasında yapın. Çitler alt uçta 4 ft (1,2 m) ile yaklaşık 10 ft (3,0 m) arasında değişir. Yükseklik, çit için kullanım amacınıza bağlıdır. Mülkünüzü izleyicilerden korumak için mahremiyet çitlerini daha uzun yapın veya küçük evcil hayvanları içeride tutmak için kısa bir çit yapın. İdeal yüksekliğe karar vermek için bu çit için kullanım amacınızı düşünün.

Mülkünüzü diğerlerinden gizlemek için en az 6 ft (1,8 m) -8 ft (2,4 m) yüksekliğinde bir gizlilik çiti yapın. Bir mahremiyet çiti yüksekliğine karar vermek için ne kadar mülkün kapsaması gerektiğini düşünün.

Tamamen dekoratif olan veya küçük evcil hayvanlarda tutulması amaçlanan çitler bunun yerine 4 ft (1,2 m) yükseklikte olabilir. Bazı dekoratif çitler yalnızca 3 ft (0,91 m) uzunluğundadır.

İnşaata başlamadan önce bölgenizdeki çitler için gerekli izinler ve uygulamalar olup olmadığını öğrenin. Örneğin bazı alanlar, 6 ft (1,8 m) üzerindeki çitler için izin gerektirir veya 10 ft (3,0 m) üzerindeki çitleri tamamen yasaklar. Hangi malzemelere ihtiyacınız olduğunu belirlemek için planlanan çitin uzunluğunu hesaplayın. Çitin uzunluğu, ihtiyacınız olan odun miktarını belirler. Çiti nereye yerleştireceğinize ve neyi çevreleyeceğine karar verin. Ardından bir mezura kullanın ve çitin her iki tarafı için ölçümleri alın.

Çit panellerinizi her biri 8 ft (2,4 m) uzunluğunda yapın, bu nedenle bu alanı kaplamak için kaç panele ihtiyacınız olduğunu bulmak için ölçümlerinizi 8'e bölün.

Örneğin, çitiniz 24 ft (7,3 m) geriye, 16 ft (4,9 m) sağa, sonra başka bir 24 ft (7,3 m) ileri uzanıyorsa, bu toplam 64 ft (20 m) demektir. Bunu 8 ft (2,4 m) 'ye bölün ve bu çiti tamamlamak için 8 panele ihtiyacınız olduğunu görürsünüz. Mülkünüzün üzerine çit örmediğinizden emin olun. Emlak hattınızın nerede olduğundan emin değilseniz, sizin için işaretlemesi için bir eksper getirin. Her çit paneli için 5,1 cm x 4 inç (10 cm) 2 ray alın. 2x 4'ler, panelin raylarını veya yatay desteklerini oluşturur. Her bir panelin uzunluğuna uyacak şekilde 8 ft (2,4 m) uzunluğunda rayları seçin. Her panelin sarkmasını önlemek için bir üst ve alt desteğe ihtiyacı vardır, bu nedenle planlanan her panel için iki 2x 4 alın. Çitinizin yüksekliği 2,4 m'den fazlaysa, çitinizin sarkmasını önlemek için her panelin ortasında üçüncü bir 2x 4 kullanın.

Çürümeyi Önlemek İçin Sadece Basınçla İşlenmiş Ahşap Alın

Daha küçük çit panelleri için, 6 ft (1,8 m) veya 4 ft (1,2 m) bölümleri de kullanabilirsiniz. Daha küçük bölümler için gerektiği gibi 2x4'leri satın alın veya kesin. Çit panellerini 8 ft' den (2,4 m) daha uzun planlamayın. Uzun paneller kendi ağırlıkları altında sarkacaktır. Panelleri yapmak için parke çit tahtalarını seçin. Levhalar, çit panellerinin dikey kısımlarıdır. Çitiniz için kullanabileceğiniz birçok tahta stili vardır.

Ahşap tipine bağlı olarak tahtalar farklı renklerde gelir. Ayrıca çitinize benzersiz bir karakter kazandıran farklı dekoratif üst şekillere sahiptirler. Hırdavatçıdaki örnek panolara bakın ve çitiniz için hangisini istediğinize karar verin. Çok basit bir çit için, 1 inç (2,5 cm) x 6 inç (15 cm) gibi düz ahşap tahtalar iş görür. Her panele kaç tane sığacağını belirlemek için levhaların genişliğini ölçün.

Panelinizin uzunluğuna ve aldığınız kart türüne bağlı olarak, her panele farklı sayıda pano sığacaktır. Kullandığınız kartın genişliğini ölçün ve bu sayıyı her panelin uzunluğuna bölün. Sonra bu sonucu çitinizdeki panel sayısıyla çarpın. Çitiniz için bu sayıda tahta satın alın. Örneğin, bir pano 6 inç (15 cm) genişliğindeyse ve 8 ft (2,4 m) bir panel oluşturuyorsanız, her panele 16 pano sığar. Çitiniz 8 panel olacaksa 128 pano satın alın.

Tüm panoların birbirine temas edip etmeyeceğini veya panolar arasında boşluk bırakıp bırakmayacağınızı dikkate alın.

Panellerin Montajı

Gerekirse çit tahtalarını doğru yükseklikte kesin. Satın aldığınız çit tahtaları istediğiniz yükseklikte önceden kesilmemişse, bir testere kullanın ve kendiniz kesin. Her bir tahtanın olmasını istediğiniz yüksekliği ölçün, ardından tahtada kesmeniz gereken yeri bir kalemle işaretleyin. Bir motorlu testere ile bu çizgiyi kesin. Kullandığınız her ahşap tahta için bu işlemi tekrarlayın. 4 ft (1,2 m) bir çit inşa ediyorsanız ve satın aldığınız tahtalar 5 ft (1,5 m) ise, tahtanın üstünden 4 ft (1,2 m) aşağıda ölçün. O noktayı işaretleyin ve orayı kesin. Testere kullanırken eldiven ve koruyucu gözlük takın. Hareket halindeyken parmaklarınızı bıçaktan uzak tutun.

Panel Çit Nasıl Yapılır?

Düz bir yüzey üzerinde 8 ft (2,4 m) büyüklüğünde panoları yüzü aşağı bakacak şekilde düzenleyin. Henüz yapmadıysanız, 1 levhanın genişliğini 2,4 m'ye (8 fit) bölerek her panele kaç adet levhanın sığacağını hesaplayın. Ardından bu sayıda levhayı düz bir yüzeye yüzü aşağı bakacak şekilde yerleştirin. Bunları, üstler ve altlar aynı hizada olacak ve tahtalar düz olacak şekilde düzenleyin. Düz bir yüzey üzerinde çalışmak önemlidir, böylece tüm malzemeleriniz düz kalır. Çim veya benzeri düz olmayan yüzeylerde çalışmayın. Panelleri monte etmek için bir marangoz masası veya testere tezgahı kullanın. Testere tezgahınız veya marangoz masanız yoksa, düz bir araba yolu da işe yarayacaktır.

Üstten ve alttan 6 inçlik (15 cm) panolar boyunca 2 çizgi çizin. Bir cetvel kullanın ve her bir tahtanın altından ve üstünden 6 inç (15 cm) ölçün. Bu noktada her tahtaya işaretler koyun. Ardından, bu noktaları tüm tahtalar boyunca tek bir uzun çizgiyle birleştirmek için bir ölçüt kullanın. Çitin tepesinde 6 inçten (15 cm) aşağıya uzanan tasarımlar varsa, tasarımın bittiği yerden 2 inç (5.1 cm) aşağı çizgiyi çizin. Bu, çit dekorasyonunun rayların üzerinde görünmesini sağlar. Bu süper güçlü vatka panelinin yapısında her iki tarafta ek denge sağlamak için ekstra bir dikme vardır.

panel çit, panel çit fiyatları, panel çit fiyatları koçtaş, panel çit fiyat, panel çit bauhaus, panel görünümlü çit, panel çit, panel çit fiyatları, panel çit kapı, panel çit teli, panel tel çit fiyatları, ankara panel çit, panel çit ankara, panel çit ölçüleri, panel çit fiyat, panel çit direk fiyatları, panel çit montajı, panel çit kapı fiyatları, panel çit teli fiyatları, çit panel, panel çit fiyatı, panel tel çit, panel çit fiyatları ankara, panel çit fiyat hesaplama, panel çit sistemleri, istanbul panel çit, adana panel çit, dekoratif panel çit, panel çim çit fiyatları, hakan panel çit, panel çit izmir, panel çit sahibinden, panel çit sürgülü kapı, bahçe panel çit fiyatları, panel çit istanbul, panel çit pozu, bursa panel çit, panel çit fiyat listesi, panel çit fiyatları bursa, klasik panel çit, panel çit makinası, konya panel çit, çit panel fiyatları, panel çit makinası fiyatları, panel çit adana, panel çit fiyatları sakarya, ahşap panel çit, ucuz panel çit, panel çit direği, panel çit bursa, panel çit imalatı, izmir panel çit, doğrular panel çit, panel çit birim fiyat, atc panel çit, panel çit antalya, panel çit montajı nasıl yapılır, ankara panel çit fiyatları, panel çit metre fiyatı, panel çit fiyatları izmir, dekoratif panel çit fiyatları, panel çit firmaları, panel çit modelleri, panel çit ebatları, antalya panel çit, duvar üstü panel çit, plastik panel çit, bahçe panel çit, panel çit mersin, yeşil panel çit fiyatları, kayseri panel çit, sakarya panel çit, panel çit fiyatlari, izmir panel çit fiyatları, yeşil panel çit, panel çit üretimi, panel çit kayseri, panel çit fiyatları istanbul, panel çit teknik şartnamesi, en ucuz panel çit fiyatları, panel çit konya, panel çit kapısı, ikinci el panel çit, panel çit sistemleri fiyatları, kösedağ panel çit, panel çit sakarya, demirhan panel çit, panel çit imalatçıları, panel çit üreticileri, jiletli panel çit, mersin panel çit, panel çit bağlantı elemanları, panel çit istanbul anadolu yakası, panel çit yapımı, panel çit ostim, 2 el panel çit, denizli panel çit, panel çit kapı modelleri, samsun panel çit, double panel çit fiyatları, panel çit çizim, panel çit teli montajı nasıl yapılır, alfa panel çit, panel çit fiyatları antalya, double panel çit, panel çit çeşitleri
Copyright © 2011 - 2021 Özkoza Tel ve Çit Sanayi