Çim Çit İstanbul İmalatı | Dekoratif Çim Çit | Özkoza Tel ve Çit Sanayi


Çim Çit İmalat ve Montaj | Özkoza Tel ve Çit Sanayi


Etiketler : çim çit istanbul, yeşil çit, çimli çit, bahçe çiti, grass fence, telli çim, telli çim çit, çimenli çit

Çim Çit Nedir ve Nerelerde Kullanılır?

Çim çit panel kullanımı günümüzde peyzaj alanında görsel amaçlı kullanılan ve doğal görünümüyle şık bir etki yaratan panellerden oluşur. Malzeme içeriğinde yer alan; paslanmaz, oksit yapmayan ve galvaniz yapısı ile çim çit panellerin birleşiminden meydana geliyor.

Özel PVC maddenin sentetik çimle kaplanarak birleştirilmesi tekniğine dayanır. Çevre güvenlik sistemleri, tel ve çit alanında kendisini ispatlamış olan firma bünyesinde birbirinden güvenli sistemler yer alıyor. Bu sistemler arasında hem göze hem de güvenliğe hitap eden çim çitlerin kullanım alanı oldukça fazladır.

Hizmetler

Panel çitlerin birçok alanda kullanımı ile sınırlandırma daha doğal görünüm ile elde ediliyor. Şehircilik planına uygun olarak çevreyi rahatsız etmeyecek olan ve her alanda doğayı anımsatan güvenlik sınırlarının oluşturulduğu sistemler amaca uygun tasarlanmıştır.

Hizmetler;

 • Çim çit
 • Jiletli tel
 • Örgü tel
 • Ferforje
 • Kapı
 • Saha kapatma
 • Araç stoperi
 • Spor saha çiti
 • Güvenlik bariyeri
 • Bayrak direkleri

Dayanıklı yapısıyla özellikle çim çit paneller, hava koşullarına mukavemetli yapısıyla uzun süreli kullanım sağlıyor. Kolay bakımı olan çim çit sistemleri güneş ışınlarına karşı dayanıklıdır. Kolay temizlenebilir yapısıyla bulunduğu alanda daima hijyenik bir görünüm sunar.

Çim Çit Bakımı

Çim çit uygulaması sonrasında bulunduğu alanda özel bir bakım gerektirmez. Temizliği için yapmanız gereken oldukça basit uygulamalardır. Kimyasal maddelerle temizlik yapmamaya özen göstermelisiniz. İçeriğinde bulunan petrol bazlı maddeler, kimyasaldan etkilenir ve yıpratır.

Çim Çit Kurulumu

Çim çit panelleri için öncelikle kurulum alanında gereken ölçüler alınır. Özenle hazırlanan çit panelleri için farklı aksesuarlar kullanılabiliyor. Duvar için yapılacak çim çit uygulamasında, metal malzemeden üretilen direkler kullanılmayabilir. Açık alanlar için özel direk ve bağlantı ekipmanlarına ihtiyaç olabilir. Özel olarak hazırlanan çim çit panellerde kullanılan direk renkleri çim çit ile uyumludur. Kurulumda kaliteli malzemelerin kullanılması gerekir.

Fırınlama yapılan boyalar daha dayanıklıdır, dolayısıyla boyaların zamanla soyulması engellenir. Dekorasyon alanında tercih edilen çit panellerin yüksekliği ve genişliği alan keşfi sonucu belirlenir. Çim çit, monte ve demonte konusunda kullanışlı bir sistemdir. Dilediğiniz yerden kolay demonte ile yeni alana monte edilebilir.

Çim Çit Kullanım Amacı Nedir?

Çim çitlerin kullanım amacı farklılık gösterebilir. Estetik bir görünüme sahip olmak, alanı sınırlamak ve güvenliği sağlamak adına tercih edilen çim çit uygulamalarında kullanılan suni çim, doğal görünüme yakın bir duruşa sahiptir. Düşük seviye güvenlik ihtiyacına tam karşılık veren çim çit sistemleri kullanışlıdır. Çim çit kullanımına ek olarak talebe göre dikey ya da duvar çimleri de tercihler arasındadır.

Çim Çit İle Güvenlik Kamera Kurulumu Mümkün Mü?

Çim çit sistemlerinin asıl amacı güvenliktir. Alanınızı sınırlamak, sınırlarınıza girmek isteyen kişileri caydırmak adına önemli görevlere sahiptir. Bunun yanı sıra ek güvenlik sistemleri için uygun alan yaratır. Kurulum yapmak istediğiniz alana güvenlik kamerası yerleştirmek için ek direk kurulumu yapılıyor. Çim çitler bu anlamda kamufle edici özelliğe sahiptir.

Çim Çit Renkleri Nelerdir?

Çim çit renkleri günümüz trendlerine uygun olarak istenilen renklerde olabilir. Doğal görünümü ile en çok yeşil renginin üretildiği çim çit sistemleri ya da direk renkleri talebe göre değişebilir. Peyzaj alanında genellikle yeşil renk hâkimdir. Bunun nedeni betonlaşmaya karşın doğal bir alan yaratma düşüncesidir. Boru direkli, beton direkli, panel ya da sabit sistemler ile çim çit sistemlerini kullanabilirsiniz.

Çim Çitlerin Yüksek Güvenlikli Yapısı

Çim çitler daha düşük güvenlik ihtiyacında kullanılabilir. Çim çitlerde de güvenliği üst seviyeye çıkartmak mümkündür. Çim çitlere uygulanan ek sistemlerle güvenlik düzeyini artırmak mümkündür. Jiletli tel ya da örgü sistemi kullanılarak çim çitleri daha yüksek güvenlikli hale getirmek mümkün oluyor. Özellikle askeri alanlarda ya da özel alanlarda yüksek güvenlik sağlamak adına bu sistemler kullanılabilir.

Çim Çit Sistemleri Kullanım Alanları

Kullanım alanı fazla olan çim çit sistemlerini her noktada görmeniz mümkündür. Peyzaj hizmetlerinin başında gelen çim çit sistemler, mimari alanında tercih edilen uygulamalardandır. Beton ve toprak zeminde kullanımına göre bağlantı ekipmanları ve direkleri kullanılır. Sağlam bir montaj işlemi sonrasında uzun süreli kullanım sağlar. Toprak zeminde daha zorlu çalışılan çim çit sistemleri her alanda, kullanılan malzeme ve alanında uzman ekip sayesinde dayanıklı olarak teslim ediliyor.

Kullanım alanları;

 • Okul
 • Spor tesisleri
 • Otel
 • Kreş
 • Anaokulu
 • Oyun parkları
 • Yüzme havuzları
 • Barınak alanları
 • Restoran
 • Cafe
 • Hastane
 • Çöp alanları
 • Bina
 • Otopark

Daha birçok alanı sınırlayarak güvenliğini sağlıyor. Bu alanların çevresinde kullanılarak dışarıdan tehlikenin gelmesini engelliyor. Son derece güvenlikli bir kullanıma sahip olan çim çitler, dışarıdan yabancı cisimlerin girişini de engelliyor. Özellikle araç yoğunluğunun olduğu alanlarda; spor alanlarının, çocukların, insanların güvenliğini sağlıyor. Anayola yakın noktalarda bariyer görevi görerek, araçların daha dikkatli olması konusunda caydırıcı etki gösteriyor.

Çim Çit Avantajları Nelerdir?

Çim çit, kullanıcıya ve çevreye birçok avantajlar sunuyor. UV koruması ile yaz aylarında güneş ışınlarından etkilenmiyor, solma ya da yıpranma oluşmuyor. Kış ve sonbahar aylarında ise tüm hava koşullarına karşı dayanıklı bir duruş sergiliyor. Paslanmayan yapısıyla demir direkler ve örgü sistemleri ilk günkü gibi kalıyor. Oksitlenmeyen yapısıyla buzlanma ve kar gibi hava koşullarından etkilenmiyor. 4 mevsim kolay kullanım sağlıyor. Dilediğiniz alana söküp götürebiliyorsunuz.

Ekonomik yapısı, korozyona karşı dayanıklı yapısı bütçenizi korumanızı sağlıyor. İstenilen renklerde kullanılabilmesi avantajları arasındadır. Solmayan, paslanmaz yapısıyla çim çitler en az 10 yıl gibi uzun bir süre sizleri koruyor. Müstakil bahçeli alanlarınızda güvenliğinizi koruyarak yaşam kalitenizi artırıyor. Aynı zamanda bahçenizle uyumu ile doğal bir yaşam içerisinde bulunmanıza destek oluyor. Konut güvenliği adına dışarıdan evinizin görünmemesi sizlerin daha rahat vakit geçirmenizi sağlıyor. Bireylerin yoldan geçen araç ve insanlardan rahatsız olması bahçe keyfini maalesef yaşayamamasına neden oluyor. Çim çit sistemleri ile artık bahçenizde sevdiklerinizle dilediğiniz kadar vakit geçireceksiniz.

Çim Çit Fiyatları Nelerdir?

Çim çit uygulamaları son dönemlerde talep olarak artmıştır. Teknolojinin kullanımı ile her geçen gün daha fazla geliştirilen çim çit sistemleri, kaliteli malzemelerle, farklı renk alternatifleriyle sizlere sunuluyor. Yılların tecrübesi, kaliteli ekipmanları ve kurulum uzmanı ile çim çit sistemlerini daha güvenle kullanıyorsunuz. Sınırınızı kendiniz belirleyeceksiniz ve bu sınırı kimsenin aşmasına izin vermeyeceksiniz.

Dışarıdan gelecek darbelere karşı oldukça sağlam yapıda olan çim çit örgüleri arasına jilet tel uygulaması talep ederek güvenliğinizi daha fazla artırabilirsiniz. Dekorasyon olarak dilediğiniz alana, duvara uygulama yapılabiliyor. Çim çit sistemlerinde mt² fiyatları belirleniyor. Fiyat belirlerken; alan büyüklüğü, yükseklik, kullanılacak ek aksesuarlar, güvenlik seviyesine uygun donanımlar göz önünde bulundurulur.

Müşteri memnuniyeti ilk sırada tutularak, güvenlik ve estetik anlayışı ile birlikte hareket edilir. Kurulum alanının toprak zemin, beton zemin, duvar gibi özelliklere uygulanacak olmasına göre yapılacak işlemin zorluk derecesi farklıdır. Her işlemde yüksek seviye kaliteli malzeme kullanılır. Kaliteden ödün vermeden, işin kalitesi her geçen gün yükseltiliyor. Uygun fiyatlarla kendinize yemyeşil bir alan oluşturmanız zor değil. Üstelik son derece güvende hissedeceğiniz çim çit sistemleri koruması altında olacaksınız.

 

Çim çit, çimenli çit, çimli çit, çim tel çit olarak bilinmektedir. Kolay kurulumu sayesinde özel, müstakil ve yeşil bir alan oluşturabilirsiniz. Rüzgar kesme özelliğinin yanı sıra görsel olarak ferah bir alan yaratmaktadır. Bakıma ihtiyacı yoktur kir tutmaz. Galvaniz 1,6 mm  tel sargı ve Yanmaz yapışmaz UV korumalı PVC ile kendi bünyemizde üretilmektedir.

çim çit, çim çit fiyatları, çim çit fiyatları koçtaş, çim çit fiyat, çim çit bauhaus, çim görünümlü çit, yapay çim çit, çim görünümlü çit fiyat, çim çit istanbul, en ucuz çim çit fiyatları, plastik çim çit, suni çim çit, panel çim çit fiyatları, çim çit metrekare fiyatı, çim çit istanbul, çim tel çit, dekoratif çim çit, çim çit koçtaş, dekoratif çim çit fiyatları, çim çit fiyatları izmir, çim çit ankara, çim görünümlü çit fiyatları, çim çit rulo fiyatları, osaka çim çit, plastik çim çit fiyatları, bahçe çim çit, ucuz çim çit fiyatları, çim çit montajı nasıl yapılır, çim çit m2 fiyatı, çim çit fiyatı, yapay çim çit fiyatları, çim çit istanbul, çim çit, tel çim çit, yapay çim çit istanbul, çim çit rulo fiyatları istanbul, çim çit teli, yapraklı çim çit, çim çit duvar, yeşil çim çit, çim çit montajı, toptan çim çit, tekzen çim çit, çim çit istanbul, ozkoza çim çit, yapay çim çit teli fiyatları, çim çit satanlar, çim çit nedir
Copyright © 2011 - 2021 Özkoza Tel ve Çit Sanayi